Najpiękniejsze zoo Niemiec

Po dwóch miesiącach ferii znowu zaczęłam zajęcia na uczelni, co już odbiło się na częstotliwości publikowania przeze mnie postów. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda mi się zachować w miarę przyzwoitą regularność, o którą tak bardzo dbałam w lutym i marcu. Ale przechodząc do tematu posta: W ostatnią sobotę, w ramach prezentu urodzinowego od mojego chłopaka, wybraliśmy się do Hanoweru, do tamtejszego zoo. Szczerze mówiąc w ogóle nie planowałam poświęcić tej wycieczce wpisu, ale muszę. Bo to zdecydowanie najpiękniejsze zoo, w jakim byłam i zwycięzca wielu rankingów w tej kategorii.

Pierwszą z rzeczy, który wyróżnia ten ogród zoologiczny spośród innych to możliwość bezpośredniego kontaktu z wieloma gatunkami zwierząt. Na żadnym ogrodzeniu nie ma informacji o zakazie głaskania, a do wielu zagród można nawet samemu wejść. Tym sposobem miałam między innymi okazję dotknać pelikana (wiecie, jaki on jest miękki?) i przeżyć atak łakomych kóz na mnie i trzymaną przeze mnie paczuszkę z karmą. Również te bardziej niebezpieczne zwierzęta można zobaczyć z naprawdę bliska- w hanowerskim zoo spora część ogrodzeń została zastąpiona szybami, dzięki czemu udało mi się zrobić zdjęcia lwa z odległości kilkudziesięciu centymetrów.

Kolejną sprawą jest fakt, że każda część zoo wystylizowana jest na inną część świata- mamy więc Afrykę, Indię, port, Amerykę, czy staroniemiecką wieś. Wszystko zrobione z dopracowaniem najmniejszego szczegółu. Nawet toalety utrzymane są w stylach danego „regionu” i są małym architektonicznymi dziełami sztuki- naprawdę z przyjemnością chodziłam do łazienki…

Jeśli ktoś zna język niemiecki, polecam również udział w show, które odbywają się kilka razy w ciągu dnia i w czasie, których można zobaczyć efekty współpracy zwierząt ze swoimi opiekunami. A przy odrobinie szczęścia nawet samemu potrzymać na ręce wielkiego orła!

Jeśli kiedykolwiek będziecie w Hanowerze, po prostu nie możecie opuścić tego miejsca! Sami spędziliśmy tam dobre 6 godzin i wcale nie spieszyło nam się wracać do domu.