Po czym poznać dobrego dietetyka?

Zostajemy w temacie odżywiania, choć tym razem odejdę od kwestii ED. Zabierając się za dietę, a nie mając odpowiedniej wiedzy na ten temat, warto skorzystać z pomocy dietetyka. Po czym jednak poznać, że trafiliśmy na dobrego specjalistę i czym kierować się przy jego wyborze? O tym dzisiejszy post.

1.Ukończył państwową uczelnię wyższą.

Obecnie aż roi się od tygodniowych i internetowych kursów dietetyki, po których teoretycznie uczestnik otrzymuje jakiś certyfikat. Praktycznie jednak umówmy się- w tak krótkim czasie nie jesteś w stanie zdobyć faktycznej wiedzy i, szczerze mówiąc, myślę, że od dziecka słuchając przy stole mojej mamy, technologa żywności, wiem więcej, niż dowiedziałabym się z tych śmiesznych kursów… Również prywatne uczelnie mają generalnie mniej rozszerzony program niż te państwowe- stąd mając do wyboru kogoś po Wyższej Szkole Zdrowia i Urody lub kogoś po Uniwersytecie Medycznym, zdecvduj się raczej na tego drugiego.

2. Pyta o Twoje ewentualne choroby.

Wiadomo, że dla osoby z cukrzycą, czy chorą tarczycą dieta powinna wyglądać nieco inaczej, niż dla kogoś, kto jest w 100% zdrowy.

3. Dostosowuje dietę do Twoich preferencji.

Jeśli jesteś wegetarianinem, uwzględnia ten fakt. Interesuje się, jak jadałeś do tej pory. Moja dietetyczka poprosiła mnie na przykład o zapisywanie wszystkiego, co jem na tydzień przed wizytą. Dzięki temu po pierwsze miała pogląd na to, gdzie popełniam błędy żywieniowe, po drugie wiedziała, że na przykład lubię marchewkę,. a nie jadam jajek na twardo.

4. Tłumaczy, dlaczego w diecie znajdują się konkretne produkty i czym można je zastąpić.

Wyjaśnia, źródłem jakich składników są konkretne produkty i dlaczego są one ważne. Uczy też, czym można zastąpić daną rzecz, w przypadku, gdy najdzie nas ochota na coś innego lub zabraknie nam danego składnika. Odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości.

5. Jest elastyczny.

Jeśli z jakiegoś powodu dieta nam nie podejdzie lub okaże się nieskuteczna, jest otwarty na szukanie nowych rozwiązań.

Dodalibyście jeszcze jakieś punkty?

 

 

Źródło obrazka:|

https://bentolife.com.mx/wp-content/uploads/2016/05/dieta-decembrina.jpg