SHARE WEEK 2018

Tak, znowu nadszedł ten czas, kiedy to na blogach króluje zasadniczo jeden temat- Share Week 2018. Jest to mój ulubiony blogowy ranking i doskonała okazja, żeby docenić siebie nawzajem, dlatego i ja dorzucę dziś swoje trzy grosze. Jeśli nie wiesz, o co w tym wszystkim chodzi- odsyłam do wpisu Andrzeja Tucholskiego, organizatora całego tego zamieszania.

Przyznam szczerze, że niełatwo mi było wybrać trójkę moich tegorocznych faworytów. Tak się składa, że miałam na swojej liście czwórkę kandydatów, więc jak tu odrzucić jednego z nich, kiedy wszystkim uważa się za równie dobrych?! Reguł nie da się jednak niestety obejść, zacznę więc niekonwencjonalnie- od bloga, który w tym roku chciałabym wyróżnić poza rankingiem:

Matczysko.pl

Sylwia Kamiśka- Matczysko.pl

Blog przeszedł w ostatnim roku ogromną przemianę i jestem pod wielkim wrażeniem jego rozwoju. Tematyka, jaką poruszała Sylwia przemawiała do mnie już, gdy poznałam ją w ramach zeszłorocznej wymiany wpisów z okazji Dnia Kobiet. Od tego czasu jej wpisy nabrały chyba jeszcze większej odwagi i szczerości, co dla mnie zawsze działa tylko na plus. Naprawdę bardzo żałuję, że nie można nominować jednego bloga więcej… Sylwio, rób dalej to, co robisz, a w przyszłym roku masz pierwszeństwo w moim rankingu!


A teraz kolej na moich kandydatów, których chciałabym wyróżnić oficjalnie:

1. Pani Miniaturowa

Agata Grzesik- PaniMiniaturowa.pl

Agata przełamuje tabu i przybliża swoim czytelnikom życie osoby niepełnosprawnej. W dodatku umie poruszać poważne tematy w sposób tak przystępny i z poczuciem humoru, że czytam praktycznie każdy jej wpis. Czy normalnie szukałabym blogów o podobnej tematyce? Pewnie nie. A jednak po trafieniu na Panią Miniaturową od razu przeczytałam kilkanaście postów jeden po drugim! Agato, mimo niskiego wzrostu- jesteś wielka!

2. Maciej Wojtas

Maciej Wojtas

Bloger, który nigdy nie pokazał swojej twarzy, a jednak jest doskonale znany w naszym internetowym środowisku. Jest to człowiek, który potrafi stworzyć ciekawy i oryginalny tekst na dosłownie każdy temat. W dodatku prowadzi obecnie już trzy (A może cztery? Nie jestem pewna…) grupy na Facebooku, w których codziennie pobudza innych do rozwoju swojej kreatywności. Macieju, nie mam pojęcia, skąd czerpiesz te wszystkie pomysły, ale pewne jest, że robisz to dobrze!

3. Socjopatka.pl

Dagmara Sobczak- Socjopatka.pl

Dagmarę nominowałam już w zeszłym roku i była w ostatecznym rankingu całkiem wysoko. Dlatego tym bardziej chciałabym, żeby w tym roku wypadła jeszcze lepiej! Blog prowadzony jest regularnie już ponad trzy lata, bez żadnych wielotygodniowych przerw, jakie często zdarzają się mnie. Już choćby to zasługuje na uznanie. Dodatkowo we wpisach często poruszane są tematy ważne, ale nieoklepane- o których rzadko możemy przeczytać u innych blogerów. Jakby tego było mało, Daga jest jedną z założycielek czasopisma Blogostrefa- które swoją drogą muszę w końcu dorwać w swoje ręce…


Wszystkim moim kandydatom życzę wysokiej pozycji w końcowym rankingu! A Ty? Kogo czytasz najchętniej? A może sam wziąłeś udział w tegorocznym Share Week? Podziel swoją trójką w komentarzu!