Co robię w wolnym czasie? #3- Szydełkowanie

Znowu zniknęłam na nieco dłużej- ostatni post opublikowałam 3 tygodnie temu, a biorąc pod uwagę fakt, że był to wpis gościnny, nie mój własny, to w ogóle się rozleniwiłam… No może, nie do końca. Tak się złożyło, że w połowie marca odkryłam swoją nową pasję, która zajmuje mi sporą część wolnego czasu. Jest nią szydełkowanie- o którym dzisiaj kilka słów.

Od dłuższego czasu szukałam hobby, którym mogłabym zajmować się w każdej wolnej chwili, niezależnie, czy mam akurat 15 minut, czy 3 godziny wolnego. I jakoś tak wpadłam na pomysł robótek ręcznych. Stojąc w sklepie wahałam się, czy wybrać druty, czy szydełko- spontanicznie zdecydowałam się na to drugie i był to strzał w dziesiątkę!
Po obejrzeniu kilku internetowych tutoriali i paru dniach ćwiczeń w robieniu łańcuszek i innych słupków byłam gotowa do rozpoczęcia swojej pierwszej robótki. Padło na szalik, którego jednak do dziś nie dokończyłam, bo pogoda się ociepliła. Stworzyłam za to do tej pory w sumie 4 jednorożce- maskotki, jednego misia, owijkę na złamaną rączkę od parasola mojej siostry, a dwa kolejne jednorożce i kapcie są „w produkcji”.

Szydełkowanie jest pasją relatywnie tanią- podczas mojej ostatniej wizyty w Polsce obłowiłam się w całą masę włóczek i waty do wypychania pluszaków tak, że zajmowały mi 1/3 dużej walizki, a wydałam zaledwie 60 zł. Do tego dochodzą ewentualnie czasopisma tematyczne z wzorami, ale te można znaleźć również w internecie, a i wykonanie wszystkich interesujących prac z danego magazynu też chwilę zajmuję, więc nie ma potrzeby kupowania tego często. Poza tym wystarczyło, że poruszyłam temat przy mamie i babci, a już dostałam cały stos ich starych schematów.

Myślę nad zorganizowaniem w najbliższym czasie konkursu, w którym do wygrania będzie jedna z moich prac, a docelowo o rozpoczęciu ich sprzedaży (ale to jeszcze nie tak prędko…). Co Wy na to? Chcielibyście stać się właścicielami jednego z moich zwierzaków? A może sami szydełkujecie i chcielibyście pochwalić się swoimi dziełami? Możecie to zrobić pod postem na Facebooku– z przyjemnością obejrzę Wasze prace!

WP_20170421_001

6tag-5410082337-1506319528945960240_5410082337